اطلاعات عمومیسرگرمی و دانستنی

۵ شهر گمشده زیر دریا

در سراسر جهان، شهرهایی وجود دارند که در گذشته به دلایل مختلفی مانند زلزله، سیلاب، جنگ و … زیر آب فرو رفته‌اند. در زیر، به برخی از این شهرهای گمشده اشاره می‌کنیم:

۱. باقی‌مانده‌های شهری در خلیج کمبای، ایران: این شهر در دوران ساسانیان بنا شده بود و در دوره اسلامی نیز مورد استفاده قرار گرفته بود. اما در دهه ۱۹۶۰ به دلیل سیلاب و زلزله، بخشی از شهر زیر آب فرو رفت.

۲. هراکلیون، جزیره کرت، یونان: این شهر در دوران باستان یونان بنا شده بود و در دوره رومی نیز مورد استفاده قرار گرفته بود. اما در سال ۱۶۰۰ پس از زلزله و سونامی، شهر به طور کامل زیر آب فرو رفت.

۳. دوور، خلیج کمبای، هند: این شهر در دوران باستان هند بنا شده بود و در دوره گذرا نیز مورد استفاده قرار گرفته بود. اما در دهه ۱۹۶۰ به دلیل سیلاب، بخشی از شهر زیر آب فرو رفت.

۴. پومپی، ناحیه کامپانیا، ایتالیا: این شهر در دوران باستان روم بنا شده بود و در سال ۷۹ میلادی پس از آتشفشان وسویوس، به طور کامل زیر خاک و خاکستر فرو رفت.

۵. هراپا، خلیج کمبای، هند: این شهر در دوران باستان هند بنا شده بود و در دوره گذرا نیز مورد استفاده قرار گرفته بود. اما در دهه ۱۹۶۰ به دلیل سیلاب، بخشی از شهر زیر آب فرو رفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

دکمه بازگشت به بالا